Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, iż słuchaczki naszej szkoły – Medycznej Szkoły Zawodowej w Zielonej Górze zwyciężyły w IV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MAKIJAŻU O „BURSZTYNOWĄ POMADKĘ”. Konkurs odbył się w Gdańsku - 9 kwietnia 2010 r. Ten ogólnopolski konkurs z bursztynem w tle odbył się pod patronatem m. in.: Ministra Edukacji Narodowej; Pomorskiego Kuratora Oświaty; Prezydenta Miasta Gdańska; Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw i Kuriera Nadbałtyckiego.

Konkurs przyciągnął wielu widzów, w tym uczniów gimnazjów, którzy w ramach dnia otwartego szkoły mogli przyjrzeć się pracy zawodników. Gośćmi byli też pracodawcy oraz rodzice uczniów. W ramach imprezy równocześnie odbyły się też zmagania konkursowe uczniów Technikum Fryzjerskiego o „BURSZTYNOWY GRZEBIEŃ” oraz uczniów Technikum Odzieżowego o tytuł „NAJLEPSZEGO KREATORA MODY”. Można było również obejrzeć pokazy mody oraz kolekcję ubiorów, wykonanych i zaprezentowanych przez uczniów ZSZ nr 9 w Gdańsku.
W konkursowych zmaganiach wzięło udział 11 drużyn z 5 szkół z całej Polski. Wśród uczestników byli uczniowie: Zespołu Szkół Odzieżowych i Kosmetycznych w Warszawie, Zespołu Szkół Zawodowych nr 9 w Gdańsku, Gdańskiej Wyższej Szkoły Fryzjersko-Kosmetycznej w Gdańsku, Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie oraz przedstawicielki naszej Medycznej Szkoły Zawodowej w Zielonej Górze. Tematem tegorocznej edycji konkursu było hasło: „TAJEMNICE BAŁTYKU”. Zawodnicy wykonywali makijaż na własnych modelach, przy użyciu własnych przyrządów i kosmetyków. Czas trwania konkurencji wynosił 2 godziny.
Pracę zawodników oceniało jury, w skład którego wchodzili wizażyści, styliści i foto-graficy z wieloletnią praktyką zawodową, przedstawiciele pracodawców oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych w zawodzie wizażysta i stylista ze zgłoszonych szkół. Komisja konkursowa oceniała na bieżąco każdą wykonywaną czynność wg kryteriów zawartych w regulaminie. Ocenie podlegały również: pomysł i kreatywność, ogólny wizerunek, przygotowanie modela do danej konkurencji, strój i fryzura, czystość stanowiska pracy, czystość i precyzja wykonania makijażu.
Nasze słuchaczki - laureatki konkursu otrzymały BURSZTYNOWĄ POMADKĘ, nagrody rzeczowe i dyplom.

Składam serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla naszych słuchaczek Bożeny Ilnickiej-Ulińskiej, Renaty Burak i modelki Karoliny Ilnickiej.